DHI Saç Ekimi YöntemiDhı saç ekimi yöntemi maliyet ne kadar? Saç ekimi teknikleri nelerdir?
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?Dhı saç ekimi tekniği ya da yöntemi adında ve açılımından da anlaşılacağı gibi (Direct Hair Implant) ekimi gerçekleşecek saç köklerinin bekletilmeden direk olarak saçsız alana veya seyrek alana transfer edilmesidir. En önemli özelliklerinden bir diğeri de dikiş, iz ve kesi gerektirmez. Tekniğin asıl amacı ense bölgesinden toplanan greftlerin dışarıda bekleme süresini kısaltarak çok daha güçlü ve sağlıklı saçlar elde etmektir.
Enseden toplanan saç kökleri, saç ekimi yapılacak alana ekstra bir delik veya kanal açılmasına gerek duymadan özel uçları sayesinde direk olarak transfer edilir.
Böylelikle ekim yapılacak alana kanal veya delik açılmayacak oluşu, ekilecek saç kökü sayısını artırmakta ve daha sık ekim yapılmasına olanak sağlar. Dhı saç ekimi yöntemi ile seyrek saçların bulunduğu alanlara saç ekimi daha sağlıklıdır. Bu yöntemde kullanılan medikal kalem uçları çok ince olduğu için mevcut saçlara zarar vermeden çok daha iyi ekim yapılır
Bu yöntem dünyada başta Türkiye olmak üzere sadece birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilmektedir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?
Greftlerin toplanma aşaması standart FUE tekniğinde ense bölgesinden toplanır. Toplanan saç kökleri cerrah tarafından ekilmeden önce özel bir süreçten geçer ve iyileştirilir. Saç ekimi için uygun hale getirilen saç kökleri açılan kanal ya da kesilerin içlerine ekip tarafından yerleştirilir.

Dhı saç ekimi yönteminde ise greftler toplanır toplanmaz saç kökleri dışarıda bekletilmeden ve herhangi bir kanal,delik,kesi açılmadan ekim gerçekleştirilir.Yöntemde kullanılan medikal kalemlerin uç kısmında bulunan iğneler sayesinde doğal açı daha rahatlıkla verilerek ekim gerçekleşir.
dhı saç ekimi yöntemi


DHI Saç Ekiminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

*Dhı saç ekimi ile yapılan işlemlerde çok daha sık ekim yapılmaktadır. Buda daha doğal görünüm demektir.
*Saç köklerinin bekleme süresi azaltılarak daha güçlü ve daha sağlıklı saçlar elde edilir.
*Bu yöntemde kullanılan medikal kalemler sayesinde açı ve yön vermek kolaylaşmakta ve ekilen saçların yönlerini belirlemek çok daha rahat hale gelmektedir.
*Bu yöntem sayesinde seyrek alana yapılan saç ekimlerinde daha ince çalışmalar yapılır ve mevcut saça zarar verilmeden uygulanır.
*Çok daha hızlı iyileşme görülür.
*Dhı saç ekimi yönteminde hastanın durumu uygunsa saçları tıraş etmeden saç ekimi işlemi yapılabilinmektedir.