Saç Ekimi Sonrası Denize,Hamama veya Havuza Girilebilinir mi ?


Saç ekiminden sonra denize girilir mi?
Saç ekiminden sonra havuza girilir mi?
Saç ekiminden sonra hamama girilir mi?Özellikle yaz aylarında izin alabilip saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biri olan ‘saç ekimi sonrası denize, hamama veya havuza girilebilinir mi?’ sorusudur. Öğretmenler, polisler ve yurtdışında yaşayan gurbetçilerin yaz aylarında saç ekimini fazlasıyla tercih ettiğini görüyoruz. Bununla beraber bu dar zamanlarında kişiler kendilerine de zaman ayırmak istemektedirler.Operasyon ardından tatil yapabilir,denize havuza veya hamama saunaya da girebilir.Sonuç olarak tabi ki yaz aylarında saç ekimi mümkündür.

                  FUE,DHI,Safir tekniği ile yapılan saç ekimi eski tekniklere göre çok daha az yara izi bırakan son teknoloji methodlar olsa bile çok az da olsa küçük küçük yara izlerine sahip olacaksınız.Unutulmamalıdır ki, kişi operasyondan çıkmaktadır. Her türlü ameliyatta olduğu gibi, cildin açıldığı alanlar, iyileşirken özellikle enfeksiyona karşı hassastır. Bu açıklıkları enfeksiyona karşı iyi korunmalı ve dikkat edilmelidir.
Bununla birlikte bu yara izleri ortalama olarak 10 günlük bir süreçte tamamen iyileşmektedir. Bu sürecin ardından alım yapılan bölgenin doktorunuz tarafından kontrol edilmelidir. Sonuç olarak iyileşerek kapanan ufak açıklıkların ardından denize,havuza,hamam veya saunaya girilebilinir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta doğrudan alınacak güneş ışıklarıdır.Doğrudan gelen güneş ışınları operasyon sonrası tehlikelidir. Güneş ışınlarının dik olduğu zamanlarda da güneşten koruyucu kremler kullanmalısınız. Deniz veya havuz kenarında şapka kullanmalısınız.
                     Hamam ve sauna için ise yine aynı şekilde en az 10 günlük bir süre ardından kullanım sağlanılabilinir. Hamam ve sauna için ilk aşamalarda içeride bekleme süresi daha kısa olarak planlanmalıdır. Kullanılan alanların steril olduğundan emin olmalısınız.
Saç ekimi sonrası denize, hamama veya havuza girme süreçleri bu şekilde takip edilmedir.
Plus Hair Clinic olarak sadece saç ekimi işlemi öncesi değil işlem sonrasıda ilgi alaka ve desteğimizide sağlıyoruz. Uzmanlarımız ile dileğiniz zaman iletişime geçebilir,danışmak istediğiniz her bir sorunun cevabını alabilirsiniz.Ameliyat öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili bilgi paylaşımı yapılmaktadır.Böylelikle saç ekimi operasyonunu hem estetik olarak hemde sağlık açısından başarı ile tamamlamanızı sağlayacaktır.
Sağlıklı Günler Dileriz…