Yara yanık izlerinde saç ekimi

Yara Yanık İzlerinde Saç Ekimi
Yara yanık izlerine saç ekilir mi? Geçirdiğim kazadan dolayı oluşan izler saç ekimi tedavisinde sonuç verir mi? Yara yanık izlerinde saç ekilerek estetik bir görüntü sağlanır mı? Yara yanık izlerinde saç ektirmek ne kadar?

yara yanık izlerinde saç ekimi


Yara yanık izlerinde saç ekimi tedavisi tıpta gelişen teknolojik metodlar ile birlikte başarı oranı yükselmiş bir operasyondur.Peki hangi durumlarda yara yanık izlerinde saç ekimi tedavisi yaptırılır.
Vücudumuzun her hangi bir  yerinde her hangi bir sebepten dolayı oluşan yara,yanık,ameliyat sonrası izler bizleri rahatsız eder.Özellikle yüzümüzde ve başımızda olan bu izler kişiyi psikolojik yönde olumsuz etkiler.Sakal,kaş,saçlı deri,bıyık, kol ve bacak gibi bölgelerde bu yara,yanık izleri çok daha dikkat çekmektedir.Teknolojik cihazlarla bu izler her ne kadar giderilmeye çalışılsa da maalesef yüzde yüz oranda başarı alınamaz.Çok az da olsa iz kalmaktadır.Bu tür yara yanık izlerinde saç ekimi yapmak her zaman daha doğal görünüm kazandırır.Kişiyi çok daha tatmin edici başarılı bir sonuç alınır.Yara yanık izlerinde saç ekimi sayısı neredeyse normal saç ektiren kişi sayısı kadar artış gösteren bir durumdur.Aynı zamanda saç ekimi alanında eski bir teknik olan FUT tekniği geçirmiş kişilerin ensesinde (donör alanda) derin izler kalabilmektedir.Bu iz üzerine saç ekimi uygulanabilinir ve sonuç olarak ensede bütünlük görüntüsü yani daha estetik bir görüntü kazanılır.

Yara,yanık izlerinde saç ekimi işlemi yaptırmadan önce doktorunuzun muayenesi önemlidir.Çünkü çok derin izlerde daha farklı saç ekimi teknikleri uygulanabilir.Bilinmesi gereken önemli bir diğer nokta da kişinin kendi vücudundan alınan yağ, iz olan bölgeye enjekte edilir.Daha sonra üzerine saç ekimi yapılmaktadır.Çünkü kökler bu yağ ortamında beslenip tutunmalıdır.
             Daha yüzeysel yara ve yanık izlerinde direk olarak saç ekimi işlemi yapılır.Böylelikle doğru yöntemle daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu durumun karar merceği bu yara ve izleri takip eden doktor olacaktır.
Yani doktor muayenesi sonucu karar verilir.
Yara ve yanık izleri ile ilgili Plushairclinic olarak birçok başarılı saç ekimi sonuçlarımızı görmek için uzmanlarımız ile iletişime geçin.